Hatice Gelener Ilk Ogretim Okulu
Daha İyi Hizmet Alabilmeniz İçin Üye Olunuz...

Join the forum, it's quick and easy

Daha İyi Hizmet Alabilmeniz İçin Üye Olunuz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mehmetyesil
mehmetyesil
Administrator
Administrator
Erkek
Okul-Sınıf : Akabe Toki Lisesi
Kişisel İleti : Sailor
Rep : 0
Tecrübe : 2147540037

Windows 7 32-BIT & 64-BIT Empty Windows 7 32-BIT & 64-BIT

Paz Ocak 11, 2009 5:51 pm
Windows 7 32-BIT & 64-BIT Windows7

Windows'a yeni bir soluk. Windows Vista'dan hemen sonra çıkacak Windows sürümü olan Windows 7 hakkında, daha ortada beta aşamasında bile olmayan bir işletim sistemi olmasına rağmen bir çok spekülasyon yapılıyor. CHIP Online bu spekülasyonlara dur diyor ve Windows 7 ile ilgili en son özellikleri ve ekran görüntülerini sizlerle paylaşıyor:

Yeni dosya gezgini: Artık Tab'lı
Windows dosya yönetim sisteminin kalbi olan Windows gezgini uzun zamandır tüm Windows kullanıcıları tarafından eleştiriliyordu. Windows Explorer 7 bu kısır döngüyü yıkacak gibi görünüyor. Yeni dosya gezgini aynen Mozilla Firefox veya Internet Explorer gibi tab'lı gezinmeye izin veriyor. FTP erişimi için de tab açabiliyorsunuz. Kısayolllar atamak da mümkün.

Ekran yakalama
Artık sadece Printscreen tuşu yok. Yeni Windows'da hem ekran yakalama hem de ekranı video olarak kaydedip yayımlama imkanı bulunuyor. Yani bir şeyin nasıl yapıldığını göstermek son derece kolay hale geliyor. Alanı belirle, videoyu kaydet, gönder...

Disk analiz aracı ve görev yöneticisi
Windows Disk Analyzer sayesinde Windows 7 sisteminizdeki disklerin kullanımını, hangi programın ya da klasörün daha çok yer kapladığını görsel olarak olarak sergileyebiliyor. Görev yöneticisi çalışmakta olan uygulamaların sadece CPU yükünü değil diğer sistem kaynaklarını da nasıl kullanmakta olduğunu gösterebiliyor. Internet Port izlemesi de yapılabiliyor.

ahmetdimdik
ahmetdimdik
Özel Üye
Özel Üye
Erkek
Okul-Sınıf : şairnabi ilkogretim okulu 8/b
Rep : -1
Tecrübe : 56049

Windows 7 32-BIT & 64-BIT Empty Geri: Windows 7 32-BIT & 64-BIT

Perş. Mart 05, 2009 6:10 pm
ok tşkr ederiz indiririz